2010′UN İLK İFTAR DAVETİ

Posted by: admin

Ağustos 15th, 2010 >> SOFRALAR

Bu yılın ilk iftar davetini, Ramazanın ilk günü bir cesaret başlattım. Fakat Ramazan’ın bereketinden olsa gerek herkes o kadar az yediki, normal zamana göre yenilenlerin neredeyse yarı miktarı tüketildidi. Kimse midesine birden yüklenmek  istemedi haklı olarak. O yüzden sizde yapacaklarınızın miktarında azaltmalar yaparsanız geriye kalanlar bir ikinci misafiri karşılayacak boyutta olmaz. Neyse ki derin dondurucular hayatımıza girdi de yiyeceklerimizi daha çok saklayıp, sonradan yeme lüksüne sahip olduk. Bir de pilavım çok kalınca onunla yayla çorbası yaptım.  Böylece kalan tüm yiyeceklere bir çözüm bularak israf etmemenin mutluluğunu yaşadım.

İFTAR MENÜSÜ:

Mantarlı Domates Çorbası

Kuru Fasülye

Sebzeli Bonfile Kulesi

Zeytinyağlı Semizotu

Pilav

Göbek Salata

Közlenmiş Patlıcan Salatası

Paçanga Böreği

Çok Yakın Tatlısı

This entry was posted on Pazar, Ağustos 15th, 2010 at 11:54 and is filed under SOFRALAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>