KREP

Posted by: admin

Haziran 1st, 2009 >> BÖREKLER, KAHVALTILIKLAR

krep

Bu krebi yapmasını orta okulda ev ekonomisi dersinde öğrenmiştim. Evde yaptığım ilk denememde yanımda teyzemin torunu Caner’de vardı. Krebi havaya fırlatarak pişirmeye çalışırken yaşadıklarımız tam bir fiyaskoydu. Duvarlarmı yapışmadı, yerlere mi düşmedi, paramparça mı olmadı, ikiye katlanıp hamur halinemi gelmedi ama tüm bu rezaletin dışında o ana ait hiç unutamadığım  bir şey var ki; o da o gün Caner’le çok gülüp eğlendiğimiz. Yaşadığımız o güzel zaman diliminden midir nedir, sevgili Canerciğim benim krebimin herkesten daha güzel olduğunu söyler durur.

MALZEMELER:

 • 2 yumurta
 • 1 su bardağı yoğurt
 • 1/2 kg un
 • 1 çay kaşığı karbonat
 • Su
 • Tuz

YAPILIŞI:

 1. Yumurta ve yoğurdu bir kabın içerisinde çırpın.
 2. Unu, karbonatı ve tuzu da ekleyin.
 3. Kıvamı kek kıvamından çok az sulu  oluncaya dek yavaş yavaş su ekleyin. Suyu azar azar koyun yoksa kıvamı kaçırabilrsiniz.Bu arada suyu eilave ederken çırpmaya devam edin.
 4. Pürüzsüz bir hale gelene dek çırpın. Gerekirse blender kullanın.
 5. Teflon tavaya bıçağın ucuyla tereyağı koyun ve ince bir hamur olacak şekilde tavanızın büyüklüğüne göre  miktarı ayarlayın.
 6. Arka yüzü de pişirirken yine biraz tereyağı ekleyin.
 7. Bu şekilde hamurunuz bitene kadar pişirmeye devam edin.
This entry was posted on Pazartesi, Haziran 1st, 2009 at 13:56 and is filed under BÖREKLER, KAHVALTILIKLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
2 Responses to “KREP”

caner çok sever senin kreplerini :)

Evet, ilk denememi Caner’le birlikte yaşamış ve çok gülmüştük. Ama sonunda lezzetli krepler yemeyi başarmıştık:))

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>