BEBEK ÇİKOLATALARI VE MEVLÜD ŞEKERLERİ

Posted by: admin

Mayıs 11th, 2009 >> HOBİLERİMİZ

sekerler

Dokuz aylık dönem geride kalıp ikizler dünyaya geldi ve şimdi 4,5 aylık oldular. Aslında bu çikolataların ve şekerlerin resmini bebekler doğmadan önce çekmiştim  ve onlar doğduktan hemen sonra siteye eklemeyi düşünmüştüm. Maalesef o kadar yoğun ve yorucu günler geçirdik ki ekleyemedim sonrada vazgeçtim. Fakat çoğu arkadaşımız ve mevlüde gelen dostlarımız niye eklemiyorsun deyince bende eklemeye karar verdim.

Bebekler doğmadan önce çikolataları ve şekerleri hazırlamak için Eminönüne gittik.Giderken aklımda geçen seferki gibi Gold’dan hazır bebek çikolatalarından almak vardı o yüzden önce oraya gittim ama Erva’nın ve Şimal’in doğumunda aldığımız çikolataların dışında değişik birşey yoktu. Hep aynı şeyler olmasın diye birden aklıma bebeksiz çikolatalardan alıp değişik bir şekilde hazırlamak geldi. Sonra ne yapabilirim diye biraz düşündüm ve soluğu ufak aksesuarlar satan dükkanların olduğu sokakta aldım oralara biraz gözattıktan sonra ufak bebek emziklerinden, metal çantalardan ve renkli tüller alıp oradan ayrıldım.

skrlr2
Eve gelince heyecanla tülleri ufak parçalara kesip ucuna kurdele ile emzik bağlayıp bu şekilde ambalajladık.

mevlut-sekerleri

Ertesi günde mevlüd şekerleri için hazırlığa başladık. Bu sefer de madlen çikolata ve renkli badem şekerlerini tüle sardık çantaların içine yerleştirdik ve ucuna nazar boncuğu geçirdiğimiz kurdeleları çantaların saplarına bağladık. Ortaya bu şirin görüntüler çıktı görenler çok beğendi. Ayrıntılı olarak anlattım belki yapmak isteyenlere fikir olur.

This entry was posted on Pazartesi, Mayıs 11th, 2009 at 19:20 and is filed under HOBİLERİMİZ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>