KAHVALTILIK TEREYAĞI

Posted by: admin

Mart 19th, 2009 >> KAHVALTILIKLAR

kahvaltilik-tereyagi

Yemek yapmadaki titizliğiyle ve uygulamadaki ilginçlikleriyle hiç bir zahmetten kaçınmayan Emine teyzem, bir gün bana tereyağını yıkadığını ve sonrada tuzladığını söyleyince pes doğrusu demekten kendimi alıkoyamadım. Fakat o gün bugündür bende tereyağını yıkar ve tuzlar oldum. Gerçektende hem tereyağı daha lezzetli oluyor hemde buzluğa koymadan uzun süre saklayabiliyorsunuz. Tereyağına tuz eklerken birden aklıma baharat ekleme fikri gelince, ortaya böyle değişik bir görüntü çıkıverdi.

MALZEMELER:
100 gr tereyağı
1 çay kaşığı nane
1 çay kaşığı pulbiber
Tuz
YAPILIŞI:

  1. Oda sıcaklığındaki tereyağını tuz ve baharatlarla karıtırın. İstediğiniz baharatı kullanbilirsiniz.
  2. İster rulo yapıp streç filme sarıp dolaba koyun . Tereyağı sertleşince de keserek servis tabağına koyun, ister dilediğiniz şekli verin.
This entry was posted on Perşembe, Mart 19th, 2009 at 07:07 and is filed under KAHVALTILIKLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
One Response to “KAHVALTILIK TEREYAĞI”

Ne güzel böyle…
Çok beğendim.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>