TEYZEMİN İFTAR DAVETİ

Posted by: admin

Eylül 21st, 2008 >> SOFRALAR

teyzemin_sofrassi2.jpg

Ramazan ayının en sevdiğim yanlarından biri iftar davetleri. Bütün aile bireyleri ve akrabalar ile birlikte aynı sofrada aynı anda iftar yapmak çok zevkli. Birde uzun zamandır görmediğimiz kişilerle de karşılaşınca çok mutlu oluyorsunuz. Ramazan ayı gerçekten çok bereketli ve insanların bir araya gelmesine vesile olan bir dönem bu yüzden hiç bitmesini istemiyorsunuz.

Ramazan ayının ikinci Cumartesi günü teyzemlerde iftarda toplandık. Teyzem yemeğin her aşaması ile ayrı ayrı özenerek zamanını saatlerce mutfakta geçirir. Yemekle ilgilenmezseniz o yemeğin tadı olmaz sloganı ile hepimize yemek yapmanın ayrı bir sanat olduğunu sürekli vurgular.yaptığı her yemeğe de lezzeti ile damgasını vurur. İftardan sonra bahçeye çıkıp orada muhabbete ve çay içmeye devam ettik, eski günlerimizi yad ederek çok eğlenceli bir gece geçirdik. Bizim kardeş gibi gördüğümüz teyzemin gelini Nebiye her zamanki gibi hiç durmadan hizmet etti. Buradan teyzeme ve Nebiye’ye teşekkür ederiz gerçekten çok güzel şeyler hazırlamışlardı.

Sofradakinler şunlardı;

Mercimek çorbası

Sulu köfte

barbunya.jpg

Zeytinyağlı barbunya

zeytinyagli_patlican.jpg

Zeytinyağlı patlıcan

Tavuklu pilav

Yoğurtlu havuç salatası salata

Turşu

İftariyelikler

Sütlaç

This entry was posted on Pazar, Eylül 21st, 2008 at 13:17 and is filed under SOFRALAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>