KOMŞUFIRIN EKMEK WORKSHOP

Posted by: admin

Haziran 1st, 2010 >> GEZİLER

Cumartesi günü komşufırının organize ettiği Nevzat usta ile ekmek yapımı workshop etkinliğine katılarak son derce zevkli anlar geçirdim. Eda hanımın ince davetiyle başlayan akabinde onun ve Özlem hanımın ilgili ve sevecen tavırları, katılımcıların samimiyeti, Nevzat usta’nın şiir gibi anlatımları ile keyifle sonlanan  bir etkinlikti. En güzel yanlarından biri de  diğer bloggerlarla tanışmak oldu. Devletşah, hünerlibayanlar, yemekzevki, sihirlimutfağım, mutfaktakicadı, tarifiyemek,etkinliğe katılan sitelerdi.

Nevzat usta, içinde ceviz, badem ,fındık şam fıstığı, tarçın ve üzüm olan bu harika yilbaşı ekmeğini yapıp, bize tattırabilmek için saat beşte gelmiş ve işe koyulmuş.

Alanında tam bir ehil olan Nevzat usta bize ekmek yapımıyla ilgili pek çok püf noktaları ve bilgiler verdi. Ekmekteki bu kabarcıkların bir başarı emaresi olduğunu onunla öğrendik.

Ekmek yapmanın adeta bir sanat olduğunu her ayrıntıyı bize hevesle ve zevkle anlatmasıyla hissettiren ustamız, ekmek çizimi teknikleri konusunda da bize önemli ayrıntıları  öğretti. Etkinliğin en eğlendirici bölümlerinden biri de yaptığımız ekmekleri çizmemiz oldu. Ekmek çizimi denemeleri bizi öyle heyecanlandırıp, streslendirmişti ki bir ara adrenalimin yukarılara doğru tırmandığını hissettim. İşin inceliklerini uygulamadaki çabalarımız, Nevzat usta’nın usanmadan herbirimize tek tek bu detayları anlatması takdire şayandı doğrusu.

Etkinliğin sonunda komşufırının muhteşem kurabiye çeşitleri, harika ekmekleri ve kendi el emeği ekmeklerimizle mutlu bir şekilde ayrıldık. Bu güzel organizasyondan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sizler de Komşufırın Suadiye’deki Komşukomşuya Yaşam Merkezi’ne gidip, birçok workshop, eğitim ve aktiviteye katılabilirsiniz. Hatta siz etkinliklerde vakit geçirirken çocuklarınız da bir üst katta eğlensin ya da onlarla da bir etkinliğe katılın. Yaptığım ekmeğin tarifi de çok yakında….

This entry was posted on Salı, Haziran 1st, 2010 at 05:32 and is filed under GEZİLER. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
5 Responses to “KOMŞUFIRIN EKMEK WORKSHOP”

komşuda pişmiş bizede düşer heralde :)

arkadaşım muhteşem görünüyolar ekşi mayayı nereden bulacağız peki

Canım benim ekşi mayanın tarifini de ekledim. Şimdi artık işe koyulabilrsin.

Sercancığım sana pişmeden bile düser:) Sen iste yeterki.

Merhaba;
Ben de sizinle tanıştığıma çok memnun oldum.
Aslında etkinlik sonrası hemen ziyaret ettim sizi, blogunu, tariflerinizi ve sofralarınızı çok beğedim.
Her şey çok kibar, çok özenli ve hemen takip listeme aldım.
Ama yoğunluktan yorum yazamadım bir türlü, kusur bakmayın lütfen.

İnşallah en kısa zamanda yine karşılaşırız.
Çok sevgiler…

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>