TEREYAĞLI PEYNİR TOPLARI

Posted by: admin

Kasım 16th, 2008 >> KAHVALTILIKLAR

peynir-toplari.jpg

Dünyalar tatlısı karşı komşum Canan abla yöresel lor peynirlerinden verirken bana bunu tereyağıyla karıştırıp yenince de çok lezzetli olduğunu söyledi. İçine baharat katıp yoğururken aklıma eşimin aylar önce internetten sipariş verdiği Hatay yöresine ait kavanoz içinde toplar halinde zeytinyağına yatırılmış peynir topları aklıma geldi. Daha önce başka bir lor peyniriyle denemiştim ama kolayca dağılmışlardı. Demek işin sırrı tereyağındaymış. Kahvaltı için şık ve sunumu güzel bu peynir topları ertesi sabah kahvaltıya gelen konuklarım tarafından da çok beğenilip tüketildi.
MALZEMELER:
• 1 kase lor peyniri
• 2 çorba kaşığı tepeleme dolu tereyağı
• Tuz, pul biber, nane
YAPILIŞI:
Tüm malzemeyi yoğurun ve elinizle top şekilleri verin. Arzunuza göre istediğiniz baharatı istediğiniz miktarda koyabilirsiniz.

This entry was posted on Pazar, Kasım 16th, 2008 at 09:45 and is filed under KAHVALTILIKLAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>