EL YAPIMI MEVLÜT ŞEKERLERİMİZ

Posted by: admin

Ekim 16th, 2008 >> HOBİLERİMİZ

Bebek mevlitünde misafirlerimize bizden hatıra olarak değişik bir şeyler vermek istedik. Ailenin en üretken kızı olan ablam ki bu siteyi kurmakta onun fikri olup beni de sürükledi peşinden, düşündü taşındı sonunda herkesin çok beğendiği hatta bizim yaptığımızı duyduklarında inanmakta zorlandıkları bu patikleri yapma fikrini ortaya koydu. Önce hadi canım olurmu diyen ben annemin kabiliyetli ellerinde bitmiş halini görünce hayran oldum. Ablam internetten patiği buldu. Uzun uğraşlar sonucu annem modeli küçültüp uyguladı. Bebek doğmadan üçümüz kimseye göstermeden gizli gizli oturup ördük. Hatta kazayla gören bir arkadaşa bebeğe patik örüyoruz dedik. Çok küçük olmuş diyince yaa öylemi diyip geçiştirerek komik hallere düştük. Bir ara ablamla çaktırmadan yarış moduna girdiysekte bu yarışta bayrağı tabii ki annem aldı bende sonuncu oldum doğal olarak. Örme işlemi bitince Eminönü’nden gerekli malzemeleri alıp süsleme faslını da bitirince işte ortaya mis gibi lavanta kokulu , cıvıl cıvıl, şirin mi şirin bu patikler ortaya çıktı. Aslında takdiri sizlere bırakmak doğru olandır ama ne yapayım mütevazi olunamayacak kadar muazzam şeyler ortaya çıkardık.

Sepeti de annem yaptı. Yataştan aldığımız battaniyenin oyuncağını koyduk. Yine Eminönü’nden alınma kurdele ve tül ile sepet yeni bir görünüm aldı. Hastanede de bu sepete bebek çikolatalarımızı koymuştuk. Şu anda içine kızımın kozmetik eşyalarını koyuyorum. Oldukça işe yaradı yani….

This entry was posted on Perşembe, Ekim 16th, 2008 at 12:17 and is filed under HOBİLERİMİZ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
3 Responses to “EL YAPIMI MEVLÜT ŞEKERLERİMİZ”
Emel ERTAŞ ÇOLAK Says:
Ekim 19th, 2008 at 18:47

Özlemciğim,
Bebek mevlidinize gelemediğim için çok üzgünüm.Bu orjinal patikleri elde etme şansını kaybetmiş oldum.Resimlerden örneğini çıkarmak pek mümkün olmayacak gibi.Çok güzel bir düşünceymiş.ELLERİNİZE SAĞLIK…

Melek Ulusan Says:
Kasım 12th, 2008 at 14:21

10 parmakta 10 marifet.maşallah diyeyim aman nazar değmesin.bu tarz şeyleride eklemeniz çok iyi olmuş,bebeklerle ilgili bölümlere ağırlık verebilirseniz sizden fikir alacak çok kişi olacağından eminim.mesala bebeklerimizin yemekleri,mamaları,pratik bilgileri gibi şeyler hamilelerin ve yeni anne adaylarının dikkatini çekecektir.

merhabalar

patikler gerçekten harika olmuş.Bende bebek bekliyorum henüz.Şimdiden mevlüt için neler yapabilirm diye araştırma içerisindeyim.Terifini vermeniz mümkün mü ?

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>