ÇOCUK YEMEKLERİ

Posted by: admin

Mayıs 17th, 2011 >> Sebzeli Yemekler

 

Annelerin en dertli olduğu konulardan biri sanırım çocuklarına yemek yedirme. Hele birde  iştahsız çocuklara sahipseniz onlara yemek yedirmek için türlü türlü yollar denersiniz. Ben de bu konuda iştahsız çocuklara sahip şansız annelerden biriyim, malesef yemek saatleri çoğu zaman kabusa dönüyor. Yemeklerini sonuna kadar yediklerinde sanki ben doymuşum gibi hissediyorum, yemediklerinde ise aklım hep bitirmedikleri o yemekte oluyor ve kendimi mutsuz hissediyorum. Bu konuda uzmanlar bırakın  istedikleri kadar yesin acıktıkları zaman mutlaka yiyecektir deselerde, sanırım anne olmanın verdiği piskolojiden dolayı hiç bir zaman o kadar rahat olamadım.

Çocukları yedirirken denediğim yollardan biri de öğünlerini süsleyerek yedirmek bu yöntem çoğu zaman başarıya ulaştığım yöntem. Ağzını yiyeceğim, saçını yiyeceğim derken bir de bakıyoruz ki yemek bitivermiş.

Bu konuda dertli olan annelere yardımcı olması amacı ile süslediğim bu yemekleri paylaşmak istedim. Sizin de bu konuda başarılı olduğunuz değişik fikirleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

 

This entry was posted on Salı, Mayıs 17th, 2011 at 16:44 and is filed under Sebzeli Yemekler. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
One Response to “ÇOCUK YEMEKLERİ”

vallaha denemek isterim

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>