EMİNE TEYZE VE NURTEN’İN SOFRASI

Posted by: admin

Şubat 18th, 2009 >> SOFRALAR

nurtenin-sofrasi

Bizim eski ev sahibiz olan Emine teyze sağ olsun ona her gittiğimizde ben seviyorum diye evde ne kadar ot varsa yapar. Üstelik otlarda markette veya benim diyen halk pazarlarında bulunamayacak olan kendinin topladığı değişik türden otlardır. Sayelerinde bende bu konuda uzmanlık yapacak kadar birçok değişik ot tanıdım. Hatta bir keresinde biricik arkadaşım Haftane’nin memleketi Samsun Terme’ye gittiğimde yolda karalahana ve ıspanak satan bir kadına başka otlarda vardır umuduyla yaklaştım ve kadın sorduğum otları değil satmak tanımakta bile zorlanınca ona siz nasıl Karadenizlisiniz ben İstanbul’dan geldim sizden daha çok ot biliyorum demekten kendimi alamadım.
Birde o gün ormandan toplanan mantarlar dişlik kirası yerine Muteber abla tarafından  bana verilince mutlu bir şekilde evime döndüm. Fakat annemin ve ablamın yeme onları ya bir şey olursa sana üstelik emziriyorsun da diye diye başımın etini yemeleri sonucu bu iştahla yiyeceğim mantarları kabusum haline çevirdiler.

İKRAMLIKLAR

Açma

Tahin Kurabiyesi

Mısır Ekmeği

Karalahana Diblesi

Yufka Böreği

Kiraz Tuzlaması

Sütlü Rulo Pasta

Biber kavurması

Turşu

This entry was posted on Çarşamba, Şubat 18th, 2009 at 08:31 and is filed under SOFRALAR. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>